BOJ ZA EVROPSKO PRVENSTVO: Slovenski rokometaši po težkem boju le premagali Estonce

Deli novico s tvojimi prijatelji

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na zadnji kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu 2020, danes v koprski Areni Bonifika premagala Estonijo, in sicer z 32 : 28.

Slovenski rokometaši so na zadnji kvalifikacijski tekmi dosegli zmagali in vendar uspeli razočarati navijače. V prvem polčasu so bili za razred boljši od tekmecev iz Estonije, v drugem pa nato prikazali bledo in neodgovorno igro, s čimer so ogrozili zmago. Na koncu je izbrancem Veselina Vujovića vendarle uspelo doseči potrebni točki za napredovanje in osvojili prvo mesto v skupini.

Slovenci so na šestih odigranih tekmah dvakrat premagali Nizozemce in Estonce ter enkrat Latvijce, proti katerim so enkrat doživeli tudi poraz. Na zaključni turnir, ki bo med 10. in 26. januarjem prihodnje leto v Avstriji ter na Norveškem in Švedskem, sta se uvrstili Slovenija in Latvija. Žreb skupin pa bo 28. junija na Dunaju.

Slovenija bo tako v začetku leta 2020 enajstič nastopila na zaključnem turnirju stare celine, kjer bo prvič v zgodovini nastopilo 24 izbranih vrst, prvič pa bo tekmovanje potekalo v treh državah.

Vujovićevi izbranci so sijajno odprli dvoboj in po vsega petih minutah igre vodili s 4 : 0. V nadaljevanju so malce popustili, tako da so se jim Estonci v 13. minuti približali na dva gola (7 : 5).

V 23. minuti so slovenski rokometaši že vodili za devet golov (15 : 6), po pogostih Vujovićevih menjavah, pa so prvič za deset golov povedli v 29. minuti, ko je Matej Gaber po metu s svoje polovice igrišča na prazna estonska vrata zadel za 19 : 9.

V prvi polovici drugega polčasa pa so slovenski rokometaši popustili in igrali neodgovorno. Na ta način so zapravili veliko priložnosti in izgubili visoko prednost. Prednost slovenskih rokometašev je v 48. minuti znašala le dva gola (26 : 24). Slovenski strelski premor pa sta nato le uspela prekiniti Jaka Malus in Borut Mačkovšek ter v 51. Minuti rezultat izboljšala na 28:24. A tri minute kasneje je ponovno pridobljena prednost, zaradi kopice napak znova padla le na dve točki razlike (28 : 26). Kljub težavam je slovenska ekipa v 57. minuti povedla z 32 : 26 in zmaga je ostala v Sloveniji.

V slovenski reprezentanci je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Matej Gaber s sedmimi goli, Gašper Marguč, pa je prispeval šest zadetkov.