Dobrodelni sklad Intese Sanpaolo tudi v Sloveniji s projektom »Hrana brez odpadkov« za pomoč prizadetim v epidemiji

Deli novico s tvojimi prijatelji

Projekt »Hrana brez odpadkov« poteka pod okriljem dobrodelnega sklada Intese Sanpaolo ter v sodelovanju s slovensko banko hrane – SIBAHE, neodvisno humanitarno organizacijo, ki skrbi za zbiranje in razdelitev hrane pomoči potrebnim ljudem, za najbolj ranljive skupine oziroma vse, ki si zaradi oteženih življenjskih razmer ne morejo privoščiti ustreznega nakupa hrane.

 

Dobrodelni sklad Intese Sanpaolo, ki večino svojih mednarodnih virov namenja projektom in pobudam v državah, kjer je skupina Intesa Sanpaolo prisotna prek svojih hčerinskih bank, se je v lanskem letu osredotočil na projekte, s katerimi so podprli posameznike in skupnosti, ki jih je prizadela kriza koronavirusa. Sklad je tako konec leta 2020 podprl projekt »Hrana brez odpadkov«, ki ga je razvila italijanska banka hrane v sodelovanju s slovensko in madžarsko banko hrane. Celotna vrednost projekta znaša 80.000 EUR.

 

Projekt, ki poteka v obeh državah, je namenjen predvsem sodelovanju in izmenjavi znanj in izkušenj o načinih shranjevanja in distribucije hrane, da bi učinkovito pomagali predvsem pri ljudeh, pri katerih je pandemija virusa povzročila hude socialne stiske. To bo pripomoglo k učinkovitejšemu sodelovanju z morebitnimi donatorji, ki ponujajo pomoč v obliki hrane ter izboljšalo in okrepilo notranje logistične procese in odnose z institucijami, da bi zagotovili takojšnjo in stalno podporo čim večjemu številu ljudi, ki so potrebni pomoči.

 

S pomočjo omenjenega projekta bo slovenska banka hrane povečala zbiranje in distribucijo hrane za 10%, s čimer bo, poleg obstoječih 10.000 upravičencev, s hrano oskrbela dodatnih 2.500 ljudi v stiski. Donacija dobrodelnega sklada Intese Sanpaolo bo nedvomno pomagala slovenski banki hrane pri širitvi svoje dejavnosti po Sloveniji, še posebno v območjih, kjer je ta trenutno slabo prisotna ali pa je sploh ni.

 

Predsednik uprave Intese Sanpaolo Bank, Jozef Kausich, je sodelovanje v mednarodnem dobrodelnem projektu pospremil z izjavo:

»Ponosen sem, da lahko tudi naša banka, ki je članica skupine Intesa Sanpaolo, sodeluje v številnih projektih, ki jih podpira matična banka. Preko teh projektov lahko naredimo nekaj dobrega in koristnega v državi, kjer poslujemo. Kriza koronavirusa je prizadela mnoge, nekatere pa pahnila v brezposelnost in v močno čustveno stisko. Celotna skupina je začutila odgovornost, da se odzove na stisko prizadetih in projekt za zbiranje hrane je le eden od številnih drugih pobud. Prednost tega, da smo del velike mednarodne bančne skupine, se ne kaže samo v tem, da lahko našim strankam vedno ponudimo sodobne in konkurenčne bančne rešitve, temveč tudi v tem, da se lahko učinkovito in hitro odzovemo na potrebe okolja, ko je to najbolj potrebno.«

 

Sklad za dobrodelne in socialno-kulturne prispevke, ki ga opredeljuje statut Intesa Sanpaolo, koordinira predsednik upravnega odbora banke in dovoljuje dodelitev dela nerazdeljenega dobička v dobrodelne namene in za podporo projektom, ki se ukvarjajo s solidarnostjo, socialno koristnostjo in vrednostjo posameznika. Skladno z načeli etičnega kodeksa Skupine je cilj s skupnostjo deliti osredotočenost banke na posameznike, človekove pravice, ekonomsko in socialno solidarnost, trajnostni razvoj, varstvo okolja in spodbujanje kulturnih pobud v prid zapostavljenim skupinam. Denarna podpora se dodeli po izbirnem postopku na podlagi posebnih meril in vključuje lokalne donacije (za zneske do 5.000 EUR) za podporo projektom in pobudam, ki imajo lokalni vpliv, pa tudi centralne donacije (za zneske nad 5.000 EUR) za podporo večjim projektom. Ta dejavnost je del prizadevanj Skupine za doseganje ciljev trajnostnega razvoja, določenih v Agendi Združenih narodov do leta 2030.

Več informacij na:

https://group.intesasanpaolo.com/en/social/charity-fund

 

 

O Intesi Sanpaolo Bank

 

Intesa Sanpaolo Bank, ki je bila ustanovljena leta 1955, je članica mednarodne bančne skupine Intesa Sanpaolo od leta 2007 in se po velikosti med slovenskimi komercialnimi bankami uvršča na 5. mesto .

Poslovno mrežo ima razširjeno prek 46 poslovalnic, ki se nahajajo v večjih slovenskih mestih po celi državi. Kot univerzalna banka ponuja širok nabor storitev: komercialno in skrbniško bančništvo, poslovanje s prebivalstvom, mednarodne bančne posle, finančni lizing, trženje vzajemnih skladov in prodajo zavarovalnih produktov. V strokovni in splošni javnosti je prepoznana kot ena tehnološko bolj naprednih bank na področju kartičnega plačevanja in spletnega ter mobilnega bančništva.

Lastniška struktura banke, kjer je Privredna banka Zagreb d.d., prav tako članica skupine Intesa Sanpaolo, večinski delničar, zagotavlja Intesi Sanpaolo Bank možnost izkoriščanja sinergij znotraj skupine v regiji, kjer je prisotna s svojimi hčerinskimi bankami, in posledično ustvarjanja pogojev za nadaljnjo rast na slovenskem trgu.

 

O skupini Intesa Sanpaolo

 

Skupina Intesa Sanpaolo je ena vodilnih bančnih skupin v Evropi in je zavezana k podpori gospodarstva v državah, v katerih deluje, zlasti v Italiji, kjer se je tudi zavezala, da bo postala referenčni model v smislu trajnosti ter družbene in kulturne odgovornosti. Intesa Sanpaolo je vodilna v Italiji na vseh poslovnih področjih (poslovanje s prebivalstvom, poslovno bančništvo in upravljanje premoženja). Skupina ponuja svoje storitve 14,7 milijona strankam prek mreže približno 5300 poslovalnic, dobro porazdeljenih po vsej državi, katerih tržni delež v večini italijanskih regij ni nižji od 12 %. Intesa Sanpaolo ima strateško mednarodno prisotnost s približno 1.000 poslovalnicami in 7,1 milijoni strank, kar vključuje hčerinske banke, ki poslujejo v komercialnem bančništvu v 12 državah Srednje in Vzhodne Evrope ter na Srednjem vzhodu in v Severni Afriki ter mednarodno mrežo strokovnjakov za podporo podjetniškim strankam v 26 državah, zlasti na Srednjem vzhodu in v Severni Afriki ter na tistih področjih, kjer so italijanska podjetja najbolj dejavna, kot so ZDA, Brazilija, Rusija, Indija in Kitajska.