KK SIXT PRIMORSKA: V sklepnem delu Lige ABA 2 bodo koprski košarkarji iskali pot med regionalno elito

Deli novico s tvojimi prijatelji

Danes ob 18. uri se v Areni Bonifika začenja sklepni del sezone Lige ABA 2, v kateri bodo košarkarji Sixt Primorske iskali pot do preboja med regionalno elito. V polfinalnem nizu se bodo na dve dobljeni tekmi merili z zasedbo Borca iz Čačka.

Obe ekipi sta se za vstopnico v Ligo ABA borili že v minuli sezoni, a na finalnem turnirju, ki ga je gostil ravno Čačak, obe ostali praznih rok. Borac je v polfinalu klonil proti Krki, ki je kasneje ugnala še primorsko zasedbo. Slednja je v novo sezono vstopila z visokimi cilji, med katerimi je tudi napredovanje iz drugoligaške regionalne druščine. Izbranci Jurice Golemca so preizkuse v rednem delu opravili več kot odlično. V prvi polovici sploh niso poznali poraza, nato pa si že nekaj kol pred koncem zagotovili vozovnico v končnico in prvo mesto po prvem delu tekmovanja. Na drugi strani je Borac osvojil četrto mesto, a se zanj boril vse do konca. V zadnjem, 22. kolu je zanesljivo ugnal neposredno konkurentko, črnogorsko Sutjesko (92:68) in tako postal zadnji polfinalist.

V rednem delu tekmovanja sta oba medsebojna obračuna pripadla koprskim tigrom. Sredi oktobra je bilo v Čačku sila napeto. Primorska zasedba je na začetku drugega polčasa povedla že s plus 12 (45:33), a so se tedanji gostitelji v 28. minuti približali na vsega tri točke zaostanka (46:49). Preobrata jim nato do konca tekme vendarle ni uspelo pripraviti.

Izredno tesno je bilo tudi po prvem polčasu ponovoletnega obračuna na Obali. Koprsko moštvo je tako kot na prvi tekmi (38:33) prvih 20 minut dobilo za pet točk (46:41). Gostje iz Čačka so se nato po dobrih treh minutah nadaljevanja še uspeli približati na 51:57, nakar so Primorci prestavili v višjo prestavo na obeh straneh igrišča. Do sredine 34. minute so pripravili delni niz 18:2 in zmagovalec je bil odločen.

Najboljši posameznik Borca v rednem delu tekmovanja je bil Radovan Djoković. Visokorasli branilec, ki bo čez teden dni dopolnil 23 let, je odigral vse tekme rednega dela, na katerih je 14 točkam dodajal 3,5 skokov in tri podaje. Odlično ga je dopolnjeval njegov vrstnik Ilija Djoković, ki je v zadnjem kvalifikacijskem oknu srbski reprezentanci pomagal do mesta na svetovnem prvenstvu na Kitajskem. Tudi ta branilec je odigral vseh 22 tekem in v povprečju 13,2 točkama dodajal 5,1 podajo in 2,9 skoka. Še posebej je bil izjemen na zadnjih petih preizkusih rednega dela, na katerih je Borac dosegel ravno toliko zmag (18 točk, 7,8 podaje in 3,2 skoka).

Pomembni vlogi v ekipi iz Čačka imata tudi dva stara znanca s slovenskih parketov. Center Djordje Majstorović, ki je med letoma 2012 in 2014 igral za domžalski Helios, na parketu v povprečju preživi 23,2 minuti (8,7 točke, 4,6 skoka, 1,4 podaje in 1,1 blokada), nekdanji organizator igre ljubljanske Olimpije Marko Marinović pa 18,8 minut (8,4 točke, 2,5 podaje, 2,4 skoka).

Na drugi strani se lahko Sixt Primorska pohvali, da ima v svojih vrstah najkoristnejšega košarkarja rednega dela Lige ABA 2. To je postal krilni center Marko Jagodić Kuridža, ki je v povprečju dosegal statistični indeks 22,4 (27 minut, 13,3 točke, 8,4 skoki, 2,7 podaj). Med najboljšimi podajalci se je na drugem mestu znašel Žan Mark Šiško (7,1 podaja), ki je glavni krivec, da je bila celotna ekipa Sixt Primorske v tem segmentu najboljša med vsemi 12 ekipami (23 podaj na tekmo). Ob tem so Primorci igrali najboljšo obrambo in posledično tekmecem odvzeli največ žog (8,4).

Pred prvo polfinalno tekmo v prid gostiteljem govori še en podatek – Sixt Primorska v rednem delu Lige ABA 2 na domačem parketu sploh ni izgubila, medtem ko je Borac na 11 gostovanjih zbral štiri uspehe.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čaka nas prva tekma končnice Lige ABA 2 pred domačimi gledalci. Borac je izredno neugoden tekmec, saj se njegova pripravljenost stopnjuje iz tekme v tekmo. Naša ekipa je zdrava in dobro trenira. V polfinalni niz se podajamo samozavestni. Vse navijače v sredo vabim, da se nam pridružijo na tribunah Arene Bonifika in nam pomagajo na poti do željene zmage.”

Marko Jagodić-Kuridža, košarkar Sixt Primorske:
“Dolgo časa smo čakali na začetek končnice Lige ABA 2, saj smo si pot vanjo in prvo mesto po rednem delu zagotovili že pred časom. Nestrpno pričakujemo začetek bojev, na katerih si želimo prikazati največ, česar smo sposobni ter se prebiti v Ligo ABA. V zadnjem času smo ekipo Borca, s katero se bomo merili v polfinalnem nizu, redno spremljali. Tekmeci so igrali pod pritiskom, saj so morali zmagovati. To jim je uspevalo, zato so prvi del tekmovanja zasluženo končali na četrtem mestu. Poznamo njihove glavne nevarnosti. Na dvobojih bo več ali manj vse odvisno od nas in naše igre. Samo s pravo osredotočenostjo se lahko nadejamo napredovanja v finale.

Alen Hodžić, kapetan Sixt Primorske:
“Naš cilj pred končnico Lige ABA 2 je jasen, želimo si napredovanja med regionalno elito. Prvi tekmec bo ekipa iz Čačka, ki je vedno zelo neugodna. Igra napadalno in atraktivno košarko. Če bo naša ekipa prava, potem se presenečenje ne bi smelo zgoditi. Osredotočeni bomo morali biti na vsako tekmo posebej. Potrebno je stopati stopničko po stopničko. V sredo nas čaka prva polfinalna tekma, na katero vabim vse navijače, da nas pridejo podpreti.”