Mrak in Macarol v zadnji regati odlični drugi

Deli novico s tvojimi prijatelji

Tina Mrak in Veronika Macarol se od svetovnega prvenstva poslavljata z odličnim 2. mestom v zadnji regati: “Gremo naprej in v Tokiu bova pokazali najboljše.”

V zadnji izmed 11 regat svetovnega prvenstva v razredu 470 v Vilamouri na Portugalskem sta Tina Mrak in Veronika Macarol pokazali tisto jadranje, ki ga poznamo. Vse od tretje stranice sta dihali za ovratnik vodilni posadki, Britankama Mills – Mcintyre, in na koncu končali na 2. mestu. Ta odličen rezultat pa žal ni bil dovolj, da bi se uvrstili med najboljših deset posadk v regati za medalje. Prvo regato sta namreč zaključili 12., kar ju uvršča na skupno 15. mesto na tem svetovnem prvenstvu.

width=

Krmarka Tina Mrak: “Danes je bil za naju na žalost zadnji dan tega svetovnega prvenstva. Žal se nama ni uspelo uvrstiti v jutrišnjo regato za medalje. Kljub vsemu sva v zadnji regati videli svetko točko v celem tednu, tako da morava odslej delati na teh občutkih in se osredotočiti samo še na olimpijske igre na Japonskem. To prvenstvo nama že od prvega dne ni steklo. Gremo naprej in v Tokiu bova pokazali najboljše.”

Flokistka Veronika Macarol: “Gotovo sva razočarani. To je bilo za naju zadnje svetovno prvenstvo v razredu 470. Želeli sva ga bolje zaključiti. Evropsko prvenstvo bo ponovno tukaj na istem prizorišču v maju, za naju bo popravni izpit. Ne obremenjujeva se, da bo ponovno tukaj. Dobri jadralci se morajo znajti v vseh pogojih in potrudili se bova, da takrat že od prvega dne čim bolje odjadrava. Potem pa se bova popolnoma osredotočili na olimpijske igre v Tokiu. V juniju naju čaka še svetovni pokal na Japonskem. Z mislimi sva že tam, a se bova maksimalno potrudili tudi na evropskem prvenstvu!”

width=

Sicer je tudi zadnji dan pred regato za medalje postregel z izjemno spremenljivim vetrom z obale in zelo težkimi razmerami, ki so zaznamovale prav vse dni doslej. Razred 470 je tudi izredno konkurenečen in je v takšnih razmerah lahko vsaka, še tako dobra posadka, če je imela slab štart ali izbrala napačno stran regatnega polja, z lahkoto končala s slabim izidom.

Po neuradnih rezultatih zadnjega dne svetovnega prvenstva pred regato za medalje sta vodstvo uspeli ohraniti Španki Silvia Mas Depares in Patricia Cantero Reina, z dobrim jadranjem v zadnjih dneh sta na drugem mestu Nizozemski Zegers – Berghout in na tretjem Italijanki Berta – Caruso. Velja pa omeniti še zmagovalki obeh včerajšnjih regat in skupno včeraj četrtouvrščeni britanki Mills – Mcintyre, ki sta tudi trenutno prvi na jakostni lestvici, katerima se je šele v zadnjih dneh uspelo prebiti v ospredje.

width=

Zadnja regata je z 2. mestom spodbuden rezultat za nadaljevanje priprav za vrhunec letošnje tekmovalne sezone, olimpijske igre na Japonskem. Do takrat imata Tina Mrak in Veronika Macarol pred seboj še dva velika izziva, evropsko prvenstvo med 30. aprilom in 7. majem, ki je bilo prav tako prestavljeno iz francoskega Hyeresa v portugalsko Vilamouro, nato pa še junija regato v Enoshimi na prizorišču olimpijskih iger.