Sixt Primorska dosegli jubilejno 50. zmago

Deli novico s tvojimi prijatelji

Košarkarji Sixt Primorske navdušujejo še naprej. V domači Areni Bonifika so na 57. tekmi sezone dosegli jubilejno 50. zmago, potem ko so po izjemno napetem obračunu Petrol Olimpijo ugnali s 73:69. Z novim uspehom si je koprska zasedba tri kola pred koncem drugega dela državnega prvenstva na lestvici zagotovila prvo mesto in s tem prednost domačega igrišča v končnici.

Primorski tigri so se do pete zmage na šesti medsebojni tekmi sezone prebili precej težje kot v četrtek v ljubljanski Hali Tivoli. V prestolnici so po 30 minutah vodili že za 20 točk in nato tekmo zanesljivo pripeljali h koncu, tokrat pa so sedmi par točk na prav toliko tekmah Lige Nova KBM za prvaka potrdili šele v zadnjih minutah.

Ljubljančani so bolje začeli tekmo, prvo četrtino dobili s 26:19, na začetku druge pa povedli že z 11 točkami (30:19). To je bilo za izbrance Jurice Golemca dovolj resno opozorilo, saj so za tem strnili svoje vrste in počasi začeli zmanjševati zaostanek. Na začetku 16. minute je Tadej Ferme s trojko izid poravnal na 34:34, v zadnjih sekundah druge četrtine pa je Lance Harris s polaganjem iz težkega položaja poskrbel, da so tigri na glavni odmor odšli z dvema točkama naskoka (44:42).

Po vrnitvi na parket je Domen Lorbek s šestimi zaporednimi točkami Petrol Olimpijo popeljal do vodstva z 48:46, a ko so nato gostitelji znova zagotovili vodstvo, tega o konca obračuna niso več izpustili iz rok. Po košu Fermeta sredi 33. minute so Koprčani povedli s 68:60, a to za nepopustljive goste ni bilo dovolj. Pet minut kasneje so se po sedmih zaporednih točkah približali le na minus ena (67:68).

Nalet tekmecem je z dvema zaporednima košema prekinil razpoloženi Marjan Čakarun in zmagovalec je bil odločen. Hrvaški krilni center je bil na koncu najkoristnejši posameznik svoje ekipe. V 36 minutah in pol na parketu je 17 točkam (met za dve 7:11) dodal 10 skokov, dve podaji in dve pridobljeni žogi (indeks 26). Prvi strelec srečanja je bil sicer Harris z 22 točkami.

Župan Mestne občine Koper Aleš Bržan pa je ekipo in vse navijače, ki so tudi tokrat ponesli ekipo v najbolj kritičnih trenutkih, presenetil s torto velikanko. Veselo druženje ob 50-kilogramski torti je potekalo v čast osvojitve nedavnega naslova v regionalni Ligi ABA 2.

Do izločilnih bojev državnega prvenstva, ki se bodo s četrtfinalom začeli konec meseca, Sixt Primorsko čakata še dve domači tekmi. V sredo se bo ob 17. uri pomerila z Rogaško, prihodnji torek pa na Obalo prihaja novomeška Krka. Vmes to soboto sledi obračun v Domžalah s Helios Sunsi.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: “Čestitke našim fantom za zmago. Za nami je zelo težka tekma, na kateri sta obe ekipi veliko izrabljali telesno moč. Obračun nismo začeli najbolje, saj nismo bili dovolj osredotočeni. Prvo četrtino smo v obrambi odigrali katastrofalno, a se nato v igri postopoma dvigovali. Še enkrat več smo pokazali, da naša ekipa premore značaj. V drugem polčasu smo po zaslugi boljše obrambe tehtnico nagnili na našo stran ter zasluženo zmagali. Zahvaliti se moram zbranim navijačem. V kolikor jih ne bi bilo, bi težko zmagali.”

Marjan Čakarun, košarkar Sixt Primorske: “Za nami je zelo zahtevna tekma. Če sem iskren, niti nismo pričakovali, da bo drugačna. Po treh dneh smo namreč še drugič igrali z ekipo, ki nam je poleg novomeške Krke največji tekmec. V prvih dneh četrtinah nismo bili najbolj osredotočeni, Ljubljančani pa so nam uspeli vsiliti svoje skoke v napadu, pri čemer so najmočnejši. V drugem polčasu smo jih pri tem omejili in z izredno borbeno igro v obrambi uspeli prednost zadržati do konca.”