Tigri ostajajo neporaženi

Deli novico s tvojimi prijatelji

Košarkarji Sixt Primorske po petih tekmah ostajajo edino neporaženo moštvo Lige Nova KBM za prvaka. Po četrtkovi osvojitvi lovorike Lige ABA 2 so v ponedeljek v domači Areni Bonifika gostili Hopse s Polzele in jih ugnali z 78:60.

Gostje so odločneje začeli tekmo, v tretji minuti povedli s 7:2, pozneje še z 12:7, nato pa so se koprski tigri z nizom 9:0 prebili v vodstvo in ga zadržali vse do konca tekme. Do 33. minute so Hopsi še sledili gostiteljem (48:61), ko pa so zaradi petih osebnih napak ostali brez svojega najboljšega strelca Sima Atanackovića, je njihov zaostanek takoj narasel na 20 točk (48:68) in zmagovalec je bil odločen.

V koprski vrsti je bil s 17 točkami najuspešnejši Žan Mark Šiško, 14 točk pa je ob 10 skokih in petih podajah prispeval Marko Jagodić-Kuridža. Dvomestno točkovno bero sta dodala še Tadej Ferme (13) in Marjan Čakarun (10 točk, sedem skokov).

V tem tednu Sixt Primorsko v Ligi za prvaka čakata še dve tekmi, obe z moštvom Petrola Olimpije. Z državnimi prvaki se bodo izbranci Jurice Golemca najprej v četrtek ob 20. uri merili v ljubljanski Hali Tivoli, v nedeljo pa uro poprej še na Obali.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: “Čestitke našim igralcem za zmago. Po uspehu ni bilo lahko igrati. Vrniti se moramo k treningom in najti pravo osredotočenost. Hvala navijačem za podporo.”

Alen Hodžić, košarkar Sixt Primorske: “Naša igra ni bila najbolj bleščeča, a prebili smo se do nove zmage. Še naprej moramo stopati stopničko za stopničko do našega cilja.”